Amelie pořádá relaxační pobyty pro lidi s rakovinou a blízké

17.6.2008 00:00
Zdraví

Prázdninové víkendy s psychoterapií a relaxačními programy v krásném prostředí Brdských vrchů pořádá pro lidi s rakovinou, dlouhodobě nemocné a jejich blízké občanské sdružení Amelie. ČTK to sdělila zakladatelka sdružení a bývalá pacientka Pavla Tichá.


"Je to jedinečná příležitost pro jednotlivce, páry a přátele strávit v pohodlí několik příjemných dnů i v případě, že zdravotní stav některého z účastníků je složitější," řekla. Ubytování je v pavilonu Ligy proti rakovině v areálu Institutu onkologie a rehabilitace Na Pleši. Pavilon je od nemocnice oddělen parkem a ničím ji nepřipomíná.


Na programu jsou výtvarné, divadelní, hudební a improvizační dílny, neverbální cvičení, které pomůže odhalit potřeby duše a těla, ale také seminář o zdravém vaření, jóga a semináře kreslení a zpěvu. Účast v programu je na rozhodnutí každého.


Rakovinou onemocní v Česku každý třetí člověk a každý čtvrtý na ni zemře. Přesto zůstává pro většinu lidí strašákem. Pro nemocného i jeho rodinu znamená sdělení diagnózy šok a dlouhodobou psychickou zátěž. Právě relaxační pobyty s psychoterapií pomáhají lidem tuto těžkou životní situaci zvládat. Psychická kondice a spolupráce pacienta je důležitou součástí léčby a zvyšuje naděje na úspěch.


Léčba rakoviny je v Česku na úrovni srovnatelné s Evropou, problémem bývá péče o psychiku pacienta i jeho rodiny. Lékaři na to nemají čas. Mezeru vyplňují občanská sdružení. Amélie provozuje Linku Amelie s číslem 739 506 912. Volání je bezplatné, v pracovních dnech se volajícímu věnují odborníci i laici, kteří mají zkušenost s překonáváním zákeřné nemoci. Amelie má také dobrovolnický program, hledá v něm a školí dobrovolníky, kteří by měli působit na lůžkových odděleních onkologických klinik.


Pobyt je určen pouze dospělým, platí se 1500 korun za osobu, v ceně je ubytování, plná penze, program a potřebný materiál. Cestu z Mníšku pod Brdy na Pleš a zpět zajistí organizátoři. Více informací a přihlášky na amelie@programamelie.cz nebo telefonicky a SMS linka Amelie 739 506 912, každý všední den od 09:00 do 15:00.

Zdroj: ČTK

Související články

Jak na rakovinu

2.4.2002 00:00

Psychologické aspekty rakoviny

29.11.2001 00:00

Dostanete-li rakovinu

16.2.2000 00:00

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Pokud máte rakovinu zkuste psychokybernetiku. Podvědomí obraz sebe sama je...
Nikola  |  29.6.2008 20:57

obdobných výsledků jako u vizualizace dosáhnete také pomocí technologie...
Marek  |  22.10.2011 19:19

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *