Akupunktura zmírňuje bolesti zad

15.1.2004 00:00
Zdraví

Studii naznačující, že akupunktura ulevuje pacientům od bolestí zad, publikovala skupina výzkumníků z prestižní pařížské nemocnice. Na výzkumu se podíleli lékaři a vědci z pařížské nemocnice ve Villejuif spolu s devadesáti dobrovolníky, nemocnými rakovinou a bezezbytku trpícími bolestmi zad. Klasická terapie v tomto případě nepomáhala.

Pacienti byli rozděleni do tří skupin, z nichž jedna podstoupila čisté placebo, tedy jim byly na místa akupunkturních bodů přikládány ocelové kuličky, druhá skupina byla sice léčena skutečně akupunkturou, lékaři však vědomě použili nesprávnou metodu. Teprve poslední třetina pacientů podstoupila terapii, o níž byli vědci přesvědčeni, že skutečně může ulevit bolestem, zejména zad.

Během prvních dvou měsíců byly výsledky všech skupin srovnatelné, neboli u pacientů nedošlo k žádným znatelným zlepšením. Teprve během třetího měsíce pokusu se začaly projevovat blahodárné účinky akupunktury a byly stále výraznější, zatímco v prvních dvou skupinách se změny projevovaly pouze sporadicky.

V závěrečné zprávě, publikované v odborných periodicích, uvádějí francouzští vědci i statistiku, která hovoří o 39 procentech případů, kdy metoda bolesti odstranila či alespoň výrazně zmírnila, což je podle nich velmi potěšující výsledek.

Zdroj: Plus

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Poradí někdo kdo a kde dělá akupunkturu v okrs.Vsetín .!!!!
Denisa  |  21.11.2010 10:59

Dobrý den, doporučuji vyzkoušet Iplikátor Kuzněcova. Iplikátor se s...
Iplikator Kuzněcova  |  31.10.2012 12:25

bolesti "zad" sú väčšinou spôsobené nachladnutím,tupé a...
martin  |  31.10.2012 14:25

dodatok-akupunktúra nezmierňuje,akupunktúra vylieči!!!
martin  |  31.10.2012 14:27

Akupunktura neléčí, pouze zmírňuje bolesti.
!  |  31.10.2012 19:30

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *