8 způsobů využití tea tree olejíčku k řešení zdravotních potíží

9.10.2013 00:01
Zdraví

Tea tree olej je vyrobený z listů čajovníku (Melaleuca alternifolia), který je původem z Austrálie. Vědeckým zkoumáním bylo zjištěno, že tea tree olej má mnoho prospěšných vlastností, včetně antivirových, antibakteriálních, antimykotických a antiseptických. Zde uvadíme 8 způsobů využití tea tree olejíčku.

Nachlazení a chřipka. Tea tree olej může zmírnit příznaky nachlazení a chřipky, když přidáme pár kapek do teplé vody a vdechujeme páru. To také uvolňuje tlak na prsou.

Akné. Aplikace 5% gelu může být stejně účinná jako aplikování 5% benzoyl peroxidu a má méně vedlejších účinků.

Lupy. Šampon s obsahem 5% tea tree oleje je účinný proti běžným typům plísní (Malassezia furfur), které způsobují lupy.

Vši. Bylo prokázáno, že tea tree gel je účinnější v léčbě vší než permethrin, což je obvyklá farmaceutická léčba a je nyní klasifikován jako lidský karcinogen.

Atletická noha (mykóza). Směs ze 4 částí kokosového oleje a  jedné části tea tree oleje může být aplikována na atletickou nohu dvakrát denně pro účinnou léčbu. Nebo přidejte 10 kapek oleje tea tree do koupele nohou.

Plíseň nehtů. Zde lze tea tree oil použít opatrně ve své koncentrované formě. Jedna kapka se aplikuje na postižený nehet dvakrát za den.

Štěnice a roztoči. Přidejte dvě lžičky oleje tea tree do prádla s horkou vodou, abyste zabili štěnice a roztoče. Aplikujte 5% tea tree olej na kůži postiženou svrabem.

Všeobecný dezinfekční prostředek. Zředěný tea tree olej je účinný dezinfekční prostředek, který může být aplikován na WC sedátka, vodovodní baterie, dveřní kliky a podobně. Jeho použití vypadá dokonce slibně proti závažných bakteriálním infekcím jako je MRSA (meticilin-rezistentní Staphylococcus aureus).

REALfarmacy.com

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Tea tree oil patří mezi jedny z nejsilnějších alergenů.
Petr  |  9.10.2013 08:06

Ahoj, teratree doporucujete i na mykozy nehtu a nohou.. Sepsali jsme na tohle...
Luky  |  10.7.2018 15:36

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *